Główne zalety dobrych gąbek polerskich

gabka_polerska_waflowana

Gąbki polerskie są przeznaczone do utrzymywania materiałów ściernych w połyskach na powierzchni tarczy. Kiedy materiały ścierne „przyklejają się” do powierzchni podkładki, zamieniają ją w odpowiednik ultradrobnego papieru ściernego. Porowata natura podkładki pochłania zużyte oleje z pasty. Klocki są również elastyczne, dzięki czemu mogą wywierać równomierny nacisk na zakrzywione powierzchnie. Jeśli podkładki nie byłyby elastyczne, łatwo byłoby usunąć nierówne ilości farby i uszkodzić wykończenie.

Gąbka polerska ze sklepu Glossfactory działa również jako pochłaniacz ciepła i transportuje chłodne powietrze na powierzchnię, nad którą pracujesz. Ponieważ ścieranie jest wynikiem tarcia, a tarcie wytwarza ciepło, jest to bardzo ważne. Ciepło może uszkodzić zarówno powierzchnię, na której pracujesz, jak i samą podkładkę. Podkładki polerskie zapewniają bardziej skuteczny środek do polerowania wykończenia w celu usunięcia wad, znacznie skracając czas poświęcony na poprawianie wykończenia.

Podkładki utrzymują połysk znacznie bardziej równomiernie niż ręcznik i można je łatwo przymocować do maszyny, co pozwala na bardziej równomierne i spójne usuwanie materiału. Podkładki polerskie lepiej utrzymują materiały ścierne w pastach na polerowanej powierzchni. Pozwala to na użycie mniejszej ilości pasty niż przy ręczniku. Podkładki stanowią również barierę bezpieczeństwa między maszyną lub dłonią a powierzchnią, nad którą pracujesz. Zapobiega to przypadkowemu zarysowaniu powierzchni, którą próbujesz poprawić.

Jak wspomniano powyżej, podkładki przeznaczonego do polerowania pomagają również utrzymać chłodną powierzchnię, na której pracujesz, zmniejszając uszkodzenia powierzchni lub samej podkładki.