Jaki naturalny wosk carnauba wybrać do pielęgnacji auta?

Na rynku jest bardzo wiele profesjonalnych preparatów, które w swoim składzie mają wosk carnauba. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które preparaty wybrać, aby zapewnić odpowiednią ochronę karoserii przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem kwaśnych deszczów i promieni UV.

Dlaczego warto postawić na naturalny wosk?

Na półkach sklepowych można znaleźć wosk naturalny i syntetyczny. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. W preparatach opartych na naturalnych substancjach bardzo często można znaleźć carnaubę, dzięki której wosk jest bardzo twardy i zapewnia długotrwały efekt. Pamiętać należy jednak o tym, że naturalny wosk jest nieco trudniejszy w aplikacji, dlatego też niezbędne są odpowiednie umiejętności przy jego aplikowaniu. Zdecydowanie łatwiejsze w nanoszeniu są woski syntetyczne, które w swoim składzie zawierają polimery.

Jaki wosk wybrać?

Aby wybrać odpowiedni wosk carnauba (np. z Glossfactory) warto zwrócić szczególną uwagę na kondycję lakieru. Jeżeli karoseria jest w dobrym stanie, to w zupełności wystarczy dobre mleczko. Przy zmatowionej powierzchni, gdzie znaleźć można niewielkie zarysowania najlepiej sprawdzi się wosk naturalny w paście. W dużej mierze to właśnie dzięki temu preparatowi będzie można uzyskać twardą warstwę ochronną, która zadba także o niesamowitą głębię koloru. W ostatnim czasie bardzo modne są także oryginalne woski carnauba, które występują w formie sprayu. Aplikacja tych preparatów jest bardzo prosta i intuicyjna.