BMW auto leasing – spełnij swoje marzenie

Wielu z nas chce mieć wymarzony samochód BMW. Marka ta odznacza się niezawodnością i klasą od wielu, wielu lat. Świetnym rozwiązaniem by spełnić to marzenie jest auto leasing. W niniejszym poradniku wyjaśnimy, czym jest leasing i jakie korzyści z niego płyną.

Krótka historia leasingu


Początkowo leasingiem finansowano przede wszystkim środki transportu oraz urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Aktualnie, finansowane są wszelkiego rodzaju inwestycje np. środki transportu, licencje komputerowe, sprzęt komputerowy, sprzęt medyczny, a także nieruchomości (między innymi centra handlowe, myjnie samochodowe, hale produkcyjne). Niemniej jednak, auta są najpopularniejszym przedmiotem leasingu.

Co to jest leasing?


z prawnego punktu widzenia, leasing został unormowany ustawą z dnia 9 grudnia 2000 roku, która zmieniła Kodeks cywilny. Należy podkreślić, że wcześniej umowa leasingu nie istniała w polskim prawie, ale występowała, jako umowa nienazwana. Umowa leasingu polega na tym, że finansujący nabywa rzecz od pewnego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddaje tę rzecz korzystającemu do używania albo używania, a także pobierania z niej korzyści przez czas oznaczony. Co więcej, korzystający płaci finansującemu w ustalonych ratach.

Specyfika leasingu


Leasing jest specyficznym rodzajem umowy. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie korzystania ze składników majątkowych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej, przy jednoczesnym nabyciu przez leasingobiorcę prawa do przedmiotu umowy po jej zakończeniu. Opłaty leasingowe składają się z dwóch części:
a) części kapitałowej,
b) części odsetkowej.
Leasing samochodu BMW jest świetnym rozwiązaniem dla osoby prowadzącej działalność gospodarczych. Na rynku finansowym istnieje wiele firm, które mają w ofercie leasing. Warto zwrócić się do kilku z nich i porównać otrzymane oferty, ponieważ mogą się one różnić kosztami. Aktualnie, Dealerzy BMW współpracuje z firmami leasingowymi lub posiada własne finansowanie tą metodą.