Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Usługi motoryzacyjne Tor samochodowy zamiast nielegalnych wyścigów

Tor samochodowy zamiast nielegalnych wyścigów

wynajem Nissana GTR

W Polsce jest ponad 20 profesjonalnych obiektów, na których można bezpiecznie i zgodnie z prawem poszaleć autami sportowymi. Są one otwarte również dla osób, które nie posiadają pojazdów o dużej mocy silnika. Zawsze istnieje bowiem możliwość wypożyczenia samochodu wyścigowego na jedno lub kilka okrążeń. Nie warto więc ryzykować utratą prawa jazdy i innymi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zdecydowanie lepiej bawić się legalnie.

Profesjonalnie wytyczone trasy

Każdy oficjalnie działający tor samochodowy charakteryzuje się równą asfaltową nawierzchnią (https://devil-cars.pl/tor). Poszczególne obiekty różnią się oczywiście pod względem długości i szerokości. Wszystkie umożliwiają jednak przejazd, który zagwarantuje optymalne wrażenia z jazdy autem wyścigowym. Każdy posiada zakręty i szykany, zapewniające odpowiednie przeciążenia oraz długie proste, pozwalające rozwinąć prędkość maksymalną.

Atrakcyjne lokalizacje torów wyścigowych

Większość obiektów położona jest dość malowniczo. W sąsiedztwie akwenów i terenów leśnych. Przeważnie są one również dobrze skomunikowane z centrami dużych miast. Niejednokrotnie umiejscowione w bezpośredniej bliskości autostrad lub dróg ekspresowych. To znacznie ułatwia dotarcie do nich nawet z odległych zakątków kraju. Ciekawe krajobrazy zaś pozwalają w pełni zrelaksować się przed przejazdami i po nich. Znacznie umilają także samą jazdę.

Tor samochodowy

Dodatkowe atrakcje motoryzacyjne i nie tylko

Przy większości torów samochodowych funkcjonują szkoły bezpiecznej jazdy. Dzięki nim można doskonalić umiejętności, które mogą pomóc wyjść z poważnej opresji w ruchu drogowym. Np. wychodzenie z poślizgu. Często obiekty wyścigowe działają przy lotniskach. Otwiera to całą gamę możliwości dla pasjonatów silnych wrażeń. Mogą oni zdecydować się na skok ze spadochronem czy przelot szybowcem. Kompleksy ulokowane w bliskości akwenów przypadną natomiast do gustu fanom żeglarstwa lub plażowania.