Kask szczękowy – czy warto go mieć?

kask szczekowy

Podstawowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty powinien być kask. Bardzo ważne jest, by dobrać taki, który będzie dopasowany i wygodny. To on zapewnia bowiem bezpieczeństwo jazdy. Wybierając go należy zastanowić się, jakie trasy planuje się przemierzać i z jaką prędkością.

Kask szczękowy – czym jest?

Tego typu kask, to taki, u którego można podnosić szczęki. Stanowi on pewne rozwinięcie kasków integralnych, a nawet połączenie ich z kaskami otwartymi. Zapewnia on także duże usprawnienie i znaczną oszczędność czasu. A jest on cenny zarówno u osób jeżdżących okazjonalnie, jak i tych stawiających na częstszą jazdę. Sprawdź jak wyglądają oferty na kask szczękowy w sklepie internetowym.

Zalety i wady kasku szczękowego

Do zalet kasków szczękowych można zaliczyć, wspomnianą już wcześniej oszczędność czasu, a także kilka innych kwestii. Należą do nich: dobra aerodynamika, łatwość dopasowywania się do głowy kierowcy (wiele opcji dostępnych na rynku posiada komfortową wyściółkę oraz odpowiednią wentylację). Równie istotną zaletą jest obecność bezproblemowej blendy przeciwsłonecznej, a także wizjera wodoszczelnego.

Zauważalną wadą kasku szczękowego jest natomiast jego waga. Ze względu na swoją konstrukcję, może on dużo ważyć. Tańsze opcje mogą być także dosyć głośne i nieść ryzyko złamania szczęki w czasie wypadku. Z tego względu warto wybierać produkty dobre jakościowo, gdyż od nich może zależeć zdrowie, a nawet życie kierującego.

Odpowiadając na pytanie, czy warto taki kask posiadać, odpowiedź brzmi: oczywiście. Dostępnych jest wiele opcji, zatem każdy znajdzie bez problemu coś dla siebie. Należy pamiętać także, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać.