Rodzaje kasków na motor

kask motocyklowy

Jazda na motorze daje ogromną satysfakcję. Gaz do dechy, w kilka sekund dobijając do 100km na godzinę. Przyjemne uczucie. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie. Nie tylko, jeżeli chodzi o ubrania, ale o głowę. Koniecznością jest kask na motocykl. Do wyboru jest wiele ciekawych produktów, które powinny zwrócić uwagę każdej osoby jeżdżącej na motorze – nawet, jeżeli chodzi o pasażerów.

Typy kasków na motocykl

Kaski motocyklowe (więcej tutaj) można podzielić na kilka grup, co też ułatwi ich odpowiedni wybór podczas zakupów:

  • kaski integralne – najpełniejsze kaski. Skorupa składa się z jednego elementu, dzięki czemu jest ona w stanie lepiej osłonić twarz. Są one niezwykle bezpieczne. Polecane są przez użytkowników również dlatego, że zapewniają dobrą ochronę przed wiatrem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.
  • kaski otwarte – wyróżniają się tym, że nie posiadają one tzw. szczęki. Mogą mieć różną budowę, ale brak dolnego elementu łączy je w jedną grupę. Dedykowane są one z tego względu do nieco spokojniejszej jazdy miejskiej.
  • kaski sportowe – wyróżniają się niezwykle dobrą wentylacją. Zostały one tak skonstruowane, aby zapewniać jak najszersze pole widzenia w przypadku mocno pochylonej pozycji. Na ogół nie posiadają one blendy przeciwsłonecznej.
  • kaski motocyklowe szczękowe – połączenie kasków integralnych i modelów otwartych. Szczęka zamontowana jest na specjalnym zawiasie, dzięki czemu można ją zamontować, jak w przypadku kasków pełnych lub też można zrezygnować z jej obecności (kaski otwarte).