Cechy szczególne istotne przy wyborze butów motocyklowych

buty motocyklowe

Jakie buty motocyklowe wybrać? Na rynku jest aż nadto ofert. Różne marki, przeznaczenie, modele, modyfikacje. Przede wszystkim należy określić rodzaj obuwia motocyklowego, który będzie bezpośrednio zależeć od wybranej dyscypliny sportowej lub typu motocykla.

Tekstylia z polimerowymi wstawkami czy prawdziwa skóra?

buty motocyklowe

Większość modeli podstawowych lub amatorskich butów jest wykonana z tkaniny, lub skóry z wytrzymałymi polimerowymi ochraniaczami. Modele wyższej klasy są dostępne w prawdziwej skórze i, ponownie, z polimerowymi ochraniaczami. Niektórzy producenci, jak np. Gaerne, produkują nawet wszystkie modele z prawdziwej skóry, niezależnie od ich przedziału cenowego. W zależności od warunków użytkowania, prawdziwa skóra prawdopodobnie wytrzyma dłużej niż skórzane odpowiedniki, ale w przypadku tanich modeli sensowniej jest zaoszczędzić pieniądze i kupić niedrogie buty z tańszych materiałów, ponieważ najprawdopodobniej będziesz musiał je wymienić po 1-1,5 sezonu, zwłaszcza w dyscyplinach sportowych.

Niskie czy wysokie buty motocyklowe?

Wybór butów motocyklowych jest dość indywidualny i zależy w dużej mierze od wybranej dyscypliny lub rodzaju maszyny. Ale są pewne zasady. Na przykład, do motocrossu musisz kupić klasyczne buty motocrossowe z wysokim podbiciem. Do lekkiego enduro, jak również na pitbike’u lub quadzie, nadają się lekkie wersje butów motocyklowych crossowych o niskiej przejezdności. Buty do jazdy w terenie miejskim często mają mankiet średniej wysokości lub nawet obniżony – warto kierować się osobistymi preferencjami. Jednak do wyścigów na torze i jazdy na motocyklu sportowym zalecany jest but z relatywnie wysokim mankietem.