Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Uncategorized Czym wyróżnia się kask Schuberth C5?

Czym wyróżnia się kask Schuberth C5?

Producent niemiecki stworzył całkiem nowy kask szczękowy o nazwie Schuberth C5. To model stanowiący połączenie aerodynamiki, aeroakustyki i zachowanie bezpieczeństwa. Ponadto, kask ciekawie się zaprezentuje i da komfort każdemu motocykliście. Jakie zalety ma taka technologia? Skąd wynika popularność Schuberth C5? Gdzie dokonać zakupu?

Schuberth C5

Warto zauważyć, że kask jest rezultatem wielu godzin pracy inżynierów w laboratoriach aerodynamicznych i pogodowych. Ponadto, produkt został poddawany wielu testom w realnych warunkach na drodze. Jest to pierwszy model marki niemieckiej, jaki stawia na podwójną homologację i spełnia warunki nowej normy ECE-R 22.06. Całkiem nowa skorupa DFP, jaka stworzona została z włókna szklanego, dodatkowo stawia na wzmocnioną warstwę karbonu. Ma to za zadanie lepiej pochłaniać energię i zmniejszać wagę wyrobu. Czym wyróżnia się ten kask? Przede wszystkim warto podkreślić:

  • kształt skorupy,
  • nowy projekt kołnierza,
  • właściwości akustyczne,
  • doskonałą jakość,
  • system A.R.O.S,
  • zwiększenie komfortu motocyklisty. 

Nowoczesne technologie

Schuberth C5 posiada system A.R.O.S., tak jak cała kolekcja tej marki. Ma on za zadanie zapobiegać zrolowaniu kasku z głowy podczas wypadku, jednocześnie zwiększając komfort w okolicy gardła za pomocą poprawionej pozycji paska. Nowoczesny kask jest marzenie każdego, kto lubi przejażdżki motocyklowe. W tym wypadku docenić należy fakt, że produkt z łatwością zakupimy w internetowym sklepie. Kask motocyklowy wpływa na naszą wygodę oraz bezpieczeństwo.