Gmole – jak je zamontować?

gmole motocyklowe

Dzięki gmolom możemy uniknąć poważnych skutków wywrotki na motocyklu. Stąd są one powszechne w maszynach użytkowanych przez młodych, niedoświadczonych motocyklistów. Nie znaczy to jednak, że osoby doświadczone również nie korzystają z tego rozwiązania. Jak jednak zainstalować gmole, gdy maszyna nie była w nie fabrycznie wyposażona? Przede wszystkim trzeba pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Sprawdźmy więc jak bezpiecznie i solidnie przykręcić tytułowe zabezpieczenia do posiadanej maszyny.

Mocowanie do ramy

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że skoro gmole mają być w stanie utrzymać całą masę motocykla, muszą być przytwierdzone do mocnego elementu konstrukcji. Nie wchodzi w rachubę mocowanie do jakichkolwiek elementów plastikowych, albo też metalowych o niewielkim przekroju. Należy dostać się do głównego elementu ramy i do niego przykręcić zabezpieczenie. Dzięki temu w czasie wywrotki będzie ono w stanie spełnić swoje zadanie, chroniąc zarówno nas jak i motocykl przed skutkami upadku. Jeśli nie wiesz jakie gmole kupić do swojego motocykla, sprawdź ten link https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocykla_Ochrona-motocykla_Gmole-19204.html z pewnością znajdzie się coś idealnie pod twój sprzęt.

Większe maszyny

O ile w motocyklach o pojemności 125cc lub 250cc, które wykorzystywane są przez świeżych kierowców, nie ma zazwyczaj problemu z mocowaniem gmoli, to już w większych pojazdach pojawia się kłopot. Przede wszystkim z powodu zabudowania elementów ramy plastikami, a także różnymi innymi elementami. W takiej sytuacji musimy zakupić zabezpieczenia skrojone pod konkretny pojazd. Montaż natomiast może wymagać odkręcenia pewnych plastików na stałe, co jednak nie powinno stanowić kłopotu.