Nauka techniki jazdy na torze wyścigowym

tor Wschodzący Białystok

Niejeden kierowca z pewnością doświadczył takich sytuacji jak utrata przyczepności czy też nagły poślizg. Im większe doświadczenie kierowcy, tym lepsza reakcja na niespodziewane wydarzenia. nie ma jednak sensu czekać, aż dopadnie nas poślizg czy nagłe hamowanie. Każdy świeżo upieczony kierowca powinien rozważyć możliwości podniesienia swoich umiejętności w specjalnych ośrodkach.

Ośrodki doskonalenia jazdy

Ośrodki zajmujące się doskonaleniem jazdy to nie to samo co szkoły nauki jazdy. Nie pojedzie się na miasto samochodem opatrzonym literką „L”. Zamiast tego, zajęcia praktyczne odbywają się na specjalnie przygotowanych autodromach, zapewniających bezpieczeństwo kierowcy. Takim miejscem jest również tor Wschodzący Białystok. By móc przejść szkolenie, niezbędne jest posiadanie swojego samochodu. Niektóre ośrodki proponują udostępnienie swojego sprzętu za dodatkową opłatą.

tor Wschodzący Białystok

Czego nauczysz się podczas szkolenia

Szkolenie ma na celu przypomnienie prawidłowej pozycji za kierownicą i opierania się o nią. Przypominane jest także właściwe posługiwanie się pedałami sprzęgła, hamulca i gazu. Już nawet przy małych prędkościach okazuje się, że kursanci nie do końca radzą sobie z poślizgiem, czy wyminięciem poprzedzonym nagłym hamowaniem. Jednym z lepszych ośrodków, organizującym tego typu szkolenia jest Tor Wschodzący Białystok. Kursanci chwalą sobie profesjonalizm szkoleniowców, a także wszelkie praktyczne umiejętności jakie nabyli. Kierowcy nawet z dużym doświadczeniem, powinni rozważyć możliwość uczestnictwa w takim kursie.