Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Usługi motoryzacyjne Jak przygotować się do jazdy po wynajęciu BMW i8?

Jak przygotować się do jazdy po wynajęciu BMW i8?

wynajem BMW i8

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to w Polsce niemalże na każdym kroku znajdują się tory wyścigowe, które umożliwiają zainteresowanym wynajęcie sportowego supersamochodu na przejażdżkę. Takie rozwiązanie wiąże się z całym szeregiem różnych zalet, z bardzo niską ceną usługi na czele. Dzięki niej prawie każdy fan czterech kółek może sobie pozwolić chociażby na wynajem BMW i8 i przetestowanie jego wysokich komponentów. Warto jednak wiedzieć, że do jazdy supersamochodem po torze wyścigowym trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno jeśli chodzi o BMW i8, jak i inne wyjątkowe auto. O czym trzeba pamiętać?

BMW i8 – krótka charakterystyka

Przede wszystkim należy wiedzieć, do jakiego pojazdu się wsiada. Nie chodzi tutaj o nazwę czy wygląd samochodu, ale przede wszystkim o jego komponenty. Spójrzmy na przykład na wcześniej wspomniane BMW i8, czyli jeden z najlepszych samochodów niemieckiej marki BMW (https://devil-cars.pl/jazda/bmw-i8). Zapewniane przez napęd hybrydowy 362 konie mechaniczne mocy pozwalają mu osiągnąć prędkość 100 km/h tylko w 4.2 sekundy, co jest możliwe dla kierowcy tylko z użyciem znakomitego samochodu wyścigowego. Ponadto może on się rozpędzić aż do 280 km/h, dając niesamowite wrażenia i ogromną dawkę adrenaliny każdemu, kto osiągnie tę prędkość.

wynajem BMW i8

Jak przygotować się do jazdy po torze wyścigowym?

Najważniejszy jest tutaj odpowiedni ubiór, zwłaszcza że wyścigi samochodowe to rodzaj sportu. Dlatego trzeba się ubrać tak wygodnie jak to tylko możliwe, a buty o płaskiej podeszwie są tutaj absolutną koniecznością. Mowa tu również o włosach, ponieważ na głowę koniecznie będzie trzeba ubrać wyścigowy kask i balaklawę. Poza tym warto zabrać ze sobą butelkę wody i jakieś przekąski, które pozwolą zachować dobre samopoczucie przed i po jeździe. Oczywiście najlepiej jest przyjechać na tor wyścigowy z przynajmniej jednym znajomym, który zrobi tymczasowemu kierowcy supersamochodu odpowiednie zdjęcia i będzie współdzielił z nim wszystkie emocje.