Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Uncategorized Odpowiednia kurtka i rrękawice do jazdy na motorze

Odpowiednia kurtka i rrękawice do jazdy na motorze

rękawice motocyklowe

Jazda na motorze sprawia ogromną frajdę, powodując nagłe podniesienie adrenaliny. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jazda na tak szybkich maszynach sprawia, iż koniecznie trzeba wyposażyć się w pewne elementy garderoby. Wśród nich znajduje się kurtka motocyklowa. Co należy o niej wiedzieć przed zakupem?

Skórzane i tekstylne kurtki na motocykl

Kurtki motocyklowe można podzielić na dwie grupy:

  • skórzane,
  • tekstylne.

Jak sama nazwa wskazuje, dzieli się je ze względu na materiał wykonania. Aczkolwiek, nie jest to jedyny podział tego typu elementów garderoby. Można je również podzielić na:

  • kurtki z miejscami na projektory, bez wbudowanej ochrony,
  • kurtki z projektorami wbudowanymi na stałe.

Może wydaje się to skomplikowane, ale tak nie jest. Osoby, które dopiero rozpoczynają jazdę na motorach, mogą skorzystać z doświadczenia innych osób, już nieco dłużej jeżdżących na motorach. W ten sposób uda im się wybrać dobre kurtki na motor, a także…rękawice motocyklowe. O nich również nie można zapominać podczas jazdy.

Dobre rękawice do jazdy

Rękawiczki motocyklowe powinny być przede wszystkim bezpieczne. Może nie zawsze wydają się one piękne (w szczególności, jeżeli chodzi o kobiety), ale tylko dzięki nim można w odpowiedni sposób zadbać o ochronę swoich rąk. Rękawiczki na motor zawsze powinny zostać dobrane według rozmiaru ręki. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że zapewniają one maksymalny poziom ochrony. W sklepach otrzymać można różnego rodzaju rękawice do jazdy na motorze.