Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Uncategorized Quadlock – czy to rozwiązanie spełni Wasze wszystkie oczekiwania?

Quadlock – czy to rozwiązanie spełni Wasze wszystkie oczekiwania?

quad lock

Smartfon jest obecny w wielu dziedzinach życia. Pomaga komunikować się ze światem na wiele sposobów, dostarcza aktualnych i użytecznych informacji i pozwala dokumentować swoją aktywność. Nic dziwnego, że miłośnicy motoryzacji również chcą mieć możliwość wygodnego korzystania z urządzeń elektronicznych. Dostrzegają to przedsiębiorcy – producenci quadlocka prześcigają się w tworzeniu nowych konstrukcji, które służą do lepszego korzystania ze smartfonów. Czy rzeczywiście jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich?

Dlaczego warto korzystać z quadlocka?

Popularny uchwyt montowany na kierownicy rowerów i motocykli chyba na stałe wpisał się w krajobraz rodzimej motoryzacji. Quadlock posiada wiele zalet i jest bardzo praktyczny:

  • najczęściej jest wykonany w technologii wykorzystującej włókna węglowe – to zwiększa wytrzymałość pokrowca, zwiększa ochronę przed wstrząsami i tłumi niebezpieczne drgania,
  • bezpieczny mechanizm uwalniający smartfona – od niego pochodzi nazwa urządzenia, wystarczy nacisnąć uchwyt i jednym ruchem można uwolnić telefon z pokrowca,
  • nakładki stosowane do telefonu – zapewniają dodatkową ochronę przed uszkodzeniem sprzętu.

Te wszystkie korzyści można uzyskać wybierając sprzęt od sprawdzonych producentów.

Czym kierować się przed zakupem quad locka?

Zakup urządzenia o nazwie quad lock decyduje nie tylko o jakości korzystania ze smartfona w czasie jazdy, ale na bezpieczeństwo w czasie podróży. Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość mocowania – nie powinno być obaw, że po przytwierdzeniu telefonu będzie się zsuwać lub co gorsza odpadnie w czasie jazdy. Można kupić mocowanie uniwersalne wykorzystujące mocną taśmę lub etui dedykowane do danego modelu telefonu – to daje gwarancję bezpieczeństwa.