Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Zakupy Dlaczego kurtka motocyklowa jest niezbędna do jazdy na motocyklu?

Dlaczego kurtka motocyklowa jest niezbędna do jazdy na motocyklu?

kurtka motocyklowa

Jeżdżenie na motocyklu to przyjemność, zapewniająca dawkę adrenaliny i poczucie wolności. Szybkość, jaką pozwala osiągnąć motocykl, sprawia, że człowiek przeżywa coś, czego nie da się osiągnąć w żaden inny sposób. Nawet jazda samochodem nie gwarantuje takich wrażeń. Przysłowiowy wiatr we włosach jest kluczowym czynnikiem sukcesu maszyn dwukołowych. Jednak z uwagi na dużą prędkość, jak i niezależne od kierującego niebezpieczeństwa występujące na drodze, warto jest zadbać o odpowiedni ubiór. 

Solidna odzież ochronna to podstawa bezpieczeństwa.

Zarówno amator, jak i osoba jeżdżąca bardziej profesjonalnie, powinny zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną odzież ochronną. Podstawą będzie kurtka motocyklowa, taka jak ta ze sklepu Moto-Tour. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność lub zwykły błąd ludzki mogą zakończyć się bliskim spotkaniem z asfaltem. Każdy taki incydent niesie za sobą ryzyko poważnych obrażeń, które w dużej mierze mogą zostać zniwelowane przez kurtki motocyklowe.

Jaką kurtkę wybrać?

Kurtki motocyklowe wykonywane są głównie z dwóch rodzajów materiałów: naturalnej skóry i włókna tekstylnego. Każdy z nich ma swoje plusy i dobrze spełnia powierzone im zadanie. Wybór należy więc do kupującego. Tradycyjne kurtki skórzane są bardzo wytrzymałe, co zapewnia wysoką ochronę w przypadku wypadku. Ich wygląd jest też bardzo charakterystyczny i pasujący do stylu wielu motocyklistów. Odzież tekstylna jest z kolei bardziej wygodna i uniwersalna. Jednak niezależnie od rodzaju kurtki motocyklowej, warto zainwestować w sprawdzoną odzież, gwarantującą bezpieczeństwo przemieszczania się.