Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Uncategorized Sprawdzamy co oferuje tor wyścigowy dla amatorów motoryzacji

Sprawdzamy co oferuje tor wyścigowy dla amatorów motoryzacji

tor Słomczyn

Tor Słomczyn jest jednym z największych obiektów sportowych w Polsce, który zaprojektowany został w myślą o zagorzałych miłośnikach motoryzacji. Do dyspozycji jest zarówno profesjonalny tor samochodowy, jak i również nowoczesny tor kartingowy i specjalny tor rallycross.

Czym cechuje się tor wyścigowy?

Tor wyścigowy Słomczyn to asfaltowa nitka o długości 1200 metrów i szerokości 8 metrów. Główny tor składa się z dwóch łuków, szybkich prostych i wielu ciasnych zakrętów, które są wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Ze względu na szerokość tor w Słomczynie jest doskonałym wyborem dla osób początkujących, które chcą potrenować na bezpiecznej nawierzchni. Szeroki tor sprawia również, że bez większego stresu można wyprzedzać pozostałych kierowców z nieco gorszymi umiejętnościami. Warto wspomnieć również o tym, że na torze bez trudu odnajdą się właściciele większych motocykli.

tor Słomczyn

Idealny tor do szybkiej jazdy

Jak wspomniano powyżej tor wyścigowy Słomczyn wyróżnia się dużymi i długimi łukami na których można potrenować zejścia na kolano. Jest to idealne miejsce także dla motocyklistów, którzy chcą opanować do perfekcji prawidłową technikę dohamowania i wypracować optymalne pochylenie. Na torze wyścigowych spotkać można nie tylko różnorodne motocykle sportowe, ale również supermoto. Szeroki tor przypadnie do gustu także osobom, które chcą nauczyć się driftingu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie na torze Słomczyn organizowane są rundy Mistrzostwa Polski w driftingu. Wszystkich motocyklistów obowiązuje oczywiście bezpieczny strój. Wymagany jest specjalny kombinezon jedno albo dwu częściowy. Nie można zapominać także o atestowanym kasku, wygodnych butach motocyklowych i rękawiczkach tekstylnych. Osoby początkujące w każdej chwili mogą skorzystać z fachowego doradztwa instruktora.