Szczotka do mycia samochodu czy gąbka?

Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych zadaje sobie wciąż pytanie o to, jaka metoda mycia samochodu jest najlepsza. Czy warto zdecydować się na myjnię automatyczną, czy też może lepszym rozwiązaniem ze względu na dokładność będzie ręczne mycie pojazdu? A jeżeli wybór padnie na ręczne pucowanie ukochanych czterech kółek, to lepsza do tego będzie szczotka czy gąbka?

Czym myć samochód?

Do wyboru jest kilka możliwości, a im więcej osób będzie pytanych o zdanie, tym więcej kontrowersji zrodzi się wokół tego tematu. Nie brakuje zwolenników mycia samochodu przy pomocy specjalnej szczotki, jednak z łatwością można znaleźć również zagorzałych przeciwników tej metody, którzy ponad wszystko wolą użyć do mycia auto gąbki. Są jeszcze tacy, którzy korzystają wyłącznie ze szmaty, choć w tym przypadku łatwo o smugi na lakierze.

Jak wybrać szczotkę do czyszczenia auta?

Niektórzy popełniają jeden kardynalny błąd – do mycia samochodu zaczynają używać szczotki przeznaczonej do zamiatania podłóg. Jest to pierwszy krok do prawdziwej katastrofy. Taka szczotka potrafi przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Szczotka do mycia samochodu (np. taka) powinna być wykonana z miękkiego włosia – wówczas lakier samochodowy będzie w pełni bezpieczny. Warto także wybierać takie szczotki, które mają włosie gęste. W sklepach motoryzacyjnych nie brakuje szczotek przeznaczonych do pielęgnacji samochodu. Przy ich użyciu można sprawić, że w krótkim czasie każdy, nawet najbardziej zabrudzony pojazd będzie wyglądał jak nowy.