Sekulamotohurt – blog o motoryzacji i mechanice Akcesoria do auta Zaprawki lakiernicze, co to jest – i jak jej używać?

Zaprawki lakiernicze, co to jest – i jak jej używać?

Zaprawki lakiernicze jest to produkt, który służy robieniu małych poprawek lakierniczych, na wszystkich powierzchniach karoserii. Za pomocą zaprawki lakierniczej, możesz naprawić drobne rysy, bądź odpryski, które pojawiły się na powłoce lakierniczej Twojego samochodu.

Ubytki tego typu należy niezwłocznie naprawiać, gdyż mogą się one w dosyć szybkim czasie stać ogniskami korozji, które z czasem mogą się rozrosnąć i doprowadzić do rozległych uszkodzeń karoserii. 

Zaprawki lakiernicze są najczęściej sprzedawane w małych tubkach bądź buteleczkach, do których zazwyczaj dołączany jest pędzel. Należy pamiętać, że zaprawki lakiernicze to rozwiązanie, które sprawdza się jedynie przy małych ubytkach. Jeśli na karoserii Twojego samochodu znajdują się duże ubytki, należy go oddać w ręce profesjonalistów, którzy sobie z nimi w sposób fachowy poradzą.

Zaprawki lakiernicze – jak je dobrać?

Zaprawki lakiernicze https://www.dlalakierni.pl/zaprawki-lakiernicze możesz kupić u lakiernika bądź w hurtowni lakierniczej, gdzie sprzedawcy dobiorą dla Ciebie odpowiedni kolor tego produktu, który zgodny będzie z kolorem karoserii Twojego samochodu. Jeżeli jednak samodzielnie pragniesz dobrać sobie kolor zaprawki lakierniczej, który zgodny będzie z kolorem karoserii Twojego pojazdu, to kod koloru będzie odpowiadała numerowi VIN posiadanego przez Ciebie samochodu.

Możesz również podjąć się zadania odczytania koloru lakieru z tabliczki znamionowej, która umieszczona jest w zależności od marki posiadanego przez Ciebie pojazdu: przy drzwiach kierowcy, przy drzwiach pasażera na słupku, lub też pod maską samochodu.

Jeśli mowa o zaprawkach lakierniczych, to warto podkreślić jeden niezwykle istotny fakt, a mianowicie, że jeśli jesteś właścicielem kilkuletniego już samochodu to, pomimo iż dobierzesz odpowiedni kolor zaprawki, który będzie zgodny z lakierem pojazdu, na którym planujesz dokonać poprawek lakierniczych, to nowy lakier dosyć często będzie się różnić od starego.