Używany samochód z salonu – czy warto?

Spora część autoryzowanych serwisów obsługi prowadzi sprzedaż pojazdów używanych. Auta te są przeważnie około 20% droższe od podobnej klasy pojazdów sprzedawanych przez osoby prywatne, ale mają nad nimi taką przewagę, że kupujemy je z 12-miesięczną gwarancją. Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Taki zakup może się opłacać

Samochody używane sprzedawane przez dealerów są sprawdzane w ASO i bardzo często są w nich serwisowane do samego końca. Kupując taki pojazd, możemy więc mieć pewność, że jego stan techniczny jest bardzo dobry. Nawet gdyby jakimś cudem podczas przeglądu przeoczona została jakaś awaria, to 12-miesięczna gwarancja sprawia, że możemy spać spokojnie, nie martwiąc się, że w razie usterki przyjdzie nam za naprawę sporo zapłacić. Takie auta używane wydają się mieć same zalety. Jedyną wadą z pozoru jest wyższa cena zakupu. Czy kupno samochodów używanych z salonów takich jak Nord Auto Olsztyn faktycznie pozbawione jest innych wad?

Gwarancja to również dodatkowe przeglądy

Sprzedaż samochodów używanych z gwarancją odbywa się na podobnych zasadach jak nowych, z tą różnicą, że na kontrolne przeglądy musimy zgłaszać się co kilka miesięcy. Wszystkie one są dodatkowo płatne, a pierwszy przeważnie odbywa się zaraz po zakupie danego egzemplarza. Taki stan rzeczy sprawia, że ostateczna cena za przysłowiowy „święty spokój” jest dość wysoka. Czy warto więc wybierać takie pojazdy? Jest to kwestia sporna, z pewnością takie auta używane na sprzedaż są zadbane i znajdują się w dobrym stanie technicznym, ale ich cena jest znacznie wyższa, co nie każdemu może odpowiadać.